Το ηλεκτρόδιο Emec EPHM pH Electrode 2 Wire είναι ένα αξιόπιστο και ευέλικτο ηλεκτρόδιο pH σχεδιασμένο για ακριβείς μετρήσεις σε βιομηχανικές εφαρμογές.
Το ηλεκτρόδιο Emec EPHM pH Electrode 2 Wire είναι ένα αξιόπιστο και ευέλικτο ηλεκτρόδιο pH σχεδιασμένο για ακριβείς μετρήσεις σε βιομηχανικές εφαρμογές. Χάρη στη στιβαρή εποξειδική κατασκευή του, αυτό το ηλεκτρόδιο προσφέρει ανθεκτικότητα και σταθερή απόδοση. Το εύρος μέτρησης από 0 έως 14 pH το καθιστά κατάλληλο για διάφορες διεργασίες. Επιπλέον, η διαμόρφωση δύο καλωδίων του εξασφαλίζει εύκολη σύνδεση και ευελιξία στην εγκατάσταση.
Όσον αφορά τις επιδόσεις, το σύρμα EPHM 2 Wire λειτουργεί άριστα σε μέγιστη πίεση 7 bar και σε θερμοκρασίες έως 70°C. Για βραχυχρόνια χρήση, μπορεί να αντέξει θερμοκρασίες έως 80°C σε χαμηλότερη πίεση 3,5 bar. Με ελάχιστη αγωγιμότητα 100 μS, αυτό το ηλεκτρόδιο είναι κατάλληλο για διάφορα υγρά. Αυτό το καθιστά ευρέως εφαρμόσιμο στην επεξεργασία νερού, σε χημικές διεργασίες και σε εργαστηριακά περιβάλλοντα.
Η συντήρηση είναι απλή και απαιτεί μόνο μερικά βήματα. Εάν το ηλεκτρόδιο μολυνθεί, μπορείτε να το καθαρίσετε με καθαρό νερό και, εάν είναι απαραίτητο, με διάλυμα υδροχλωρικού οξέος 10%. Η τακτική βαθμονόμηση με φρέσκα ρυθμιστικά διαλύματα είναι απαραίτητη για τη διασφάλιση ακριβών μετρήσεων. Φυλάσσετε πάντα το ηλεκτρόδιο στην αρχική φιάλη του διαλύματος pH4 KCl. Έτσι αποφεύγεται η αφυδάτωση και παρατείνεται σημαντικά η διάρκεια ζωής του.
Συνοψίζοντας, το ηλεκτρόδιο pH 2 Wire EPHM της Emec προσφέρει έναν συνδυασμό αξιοπιστίας, ευκολίας χρήσης και ανθεκτικότητας. Η διαμόρφωση δύο συρμάτων και ο στιβαρός σχεδιασμός καθιστούν αυτό το ηλεκτρόδιο ιδανική επιλογή για βιομηχανικές και χημικές εφαρμογές.
| Συνδεσιμότητα | bnc |
|---|---|
| Υλικό | Πλαστικό |
| Ηλεκτρόδιο | Συνδυασμένο |
| Μέγιστη γραμμή | 7 bar |
| Μέγιστη θερμοκρασία | 80°C |
| Αγωγιμότητα | 100 µS |
| Μήκος καλωδίου | 5 μέτρα |
| Εύρος μέτρησης | 0-14 pH |
| Μέγιστη πίεση / θερμοκρασία. | 7 bar/70°C (3,5 bar / 80°C) |
| Σώμα | Διαμόρφωση δύο καλωδίων |
| Τεχνολογία | BNC |
| Ελάχιστες εργασιακές ηγετικές ικανότητες | 100μS |