Διαθέσιμο ζητήστε αμέσως προσφορά.
Η σειρά περισταλτικών δοσομετρικών αντλιών Qdos 120 της Watson-Marlow προσφέρει την υψηλότερη ακρίβεια και αξιοπιστία για το χειρισμό υγρών. Αυτές οι αντλίες έχουν σχεδιαστεί για να μειώνουν το λειτουργικό κόστος μέσω της εξαιρετικά ακριβούς δοσομέτρησης, με ακρίβεια ±1% και επαναληψιμότητα ±0,5%.
Οι αντλίες Qdos 120 παρέχουν παροχές από 0,1 έως 2000 ml/min (0,001-31,7 USGPH) και μπορούν να χειριστούν πιέσεις έως και 7 bar (100psi). Στην καρδιά αυτής της σειράς βρίσκεται η μοναδική κεφαλή αντλίας ReNu, η οποία εξασφαλίζει ακριβή, γραμμική και επαναλαμβανόμενη ροή. Η τεχνολογία ReNu μεγιστοποιεί το χρόνο λειτουργίας, αποτρέποντας την παγίδευση αερίου ή την απόφραξη της βαλβίδας, ενώ η κεφαλή της αντλίας μπορεί να αντικατασταθεί γρήγορα και χωρίς εργαλεία. Αυτό ελαχιστοποιεί τον χρόνο διακοπής λειτουργίας και μειώνει τα απόβλητα χημικών ουσιών, συμβάλλοντας στην ασφάλεια του χειριστή.
Η σειρά Qdos 120 είναι στιβαρή και αξιόπιστη, με αξιολόγηση IP66 που καθιστά τις αντλίες αδιάβροχες και ανθεκτικές στη σκόνη. Είναι σχεδιασμένες για συνεχή λειτουργία. Οι αντλίες λειτουργούν σε θερμοκρασίες περιβάλλοντος από 5°C έως 45°C με εύκαμπτους σωλήνες από Santoprene και από 5°C έως 40°C με εύκαμπτους σωλήνες SEBS ή PU. Με επίπεδο θορύβου μικρότερο από 70 dB(A) σε απόσταση 1 μέτρου, συμβάλλουν σε ένα άνετο περιβάλλον εργασίας.
Το Qdos 120 προσφέρει μια ολοκληρωμένη σειρά λειτουργιών, συμπεριλαμβανομένων των επιλογών χειροκίνητου, αναλογικού, PROFIBUS ή ελέγχου επαφής. Ο έλεγχος ροής έχει εντυπωσιακό εύρος έως και 20000:1. Προαιρετικά, οι αντλίες μπορούν να τροφοδοτούνται από 12-24 V DC.
| Πίεση (bar) | Μέγιστη ροή (l/h) |
| 0 | 120 l/h |
| 1 | 120 l/h |
| 2 | 120 l/h |
| 3 | 120 l/h |
| 4 | 120 l/h |
| 5 | 120 l/h |
| 6 | 120 l/h |
| 7 | 120 l/h |
| Μοντέλο | Qdos 120 (όλες οι παραλλαγές) |
| Λειτουργία | Προδιαγραφές |
| Εύρος ροής | 0,1 - 2000 ml/min (0,001 - 31,7 USGPH) |
| Μέγιστη πίεση | 7 bar (100 psi) RMS |
| Ακρίβεια | ±1% |
| Επαναληψιμότητα | ±0,5% |
| Εύρος ελέγχου | 20000:1 |
| Κατηγορία IP | IP66 |
| Επίπεδο θορύβου | <70 dB(A) σε 1m |
| Βάρος κίνησης | 4,6 kg (10 lb 2 oz) |
| Βάρος κεφαλής αντλίας | 1,1 kg (2 lb 7 oz) |
| Μέγιστη θερμοκρασία υγρού (Santoprene) | 45 °C (113 °F) |
| Ελάχιστη θερμοκρασία υγρού (Σαντοπρένιο) | 5 °C (41 °F) |
| Μέγιστη θερμοκρασία υγρού (SEBS και PU) | 40 °C (104 °F) |
| Ελάχιστη θερμοκρασία υγρού (SEBS και PU) | 5 °C (41 °F) |
| Επιλογές σίτισης | 100-240 V 50-60 Hz AC, 12-24 V DC |
| Ταχύτητα διαύλου PROFIBUS | 9,6-1,500 kb/s |
| Αριθμός άρθρου | Προϊόν | Τιμή |
|---|---|---|
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € |