Saatavilla pyydä tarjous välittömästi.
Qdos 30 on kompakti ja tehokas annostelupumppu, joka on suunniteltu nesteiden annosteluun suurella tarkkuudella ja pienellä vaivalla. Älykkään rakenteensa ansiosta pumppu on helppo asentaa ja käyttää ilman monimutkaisia venttiilejä tai kalibrointeja. Innovatiivinen ReNu-pumppupää tekee huollosta yllättävän helppoa: nopealla vaihdolla pumppu on heti taas käyttövalmis ilman työkaluja tai pitkiä seisonta-aikoja.
Tämä peristalttinen annostelupumppu on suunniteltu toimimaan luotettavasti erilaisissa sovelluksissa vedenkäsittelystä ja kemikaalien annostelusta teollisuusprosesseihin. Qdos 30 on tunnettu tasaisesta ja vakaasta annostelusta myös vaihtelevissa paineolosuhteissa. Vankan kotelon ja erinomaisen kemikaalinkestävyyden ansiosta se on ihanteellinen ratkaisu ammattilaisille, jotka etsivät tarkkuutta ja helppokäyttöisyyttä yhdessä.
| Paine (bar) | Suurin virtaus (ml/min) |
| 0 | 500 ml/min |
| 1 | ±485 ml/min |
| 2 | ±470 ml/min |
| 3 | ±440 ml/min |
| 4 | ±400 ml/min |
| 5 | ±350 ml/min |
| 6 | ±280 ml/min |
| 7 | ±230 ml/min |
| Malli | Qdos 30 |
| Virtausnopeus (tyypillinen) | 0,1 - 500 ml/min (0,001 - 7,93 USGPH) |
| Suurin käyttöpaine | 7 bar (ReNu Santoprene), 4 bar (ReNu SEBS). |
| Tarkkuus | ±1% lineaarinen, ±0.5% toistettavuus |
| Nopeusalue | 0,025-125 rpm (mallista riippuen) |
| Valvontasuhde | 5000:1 (1900:1 manuaalisesti) |
| Lämpötila-alue (ympäristö) | 5 °C - 45 °C (Santoprene), 5 °C - 40 °C (SEBS). |
| Asuminen | IP66, pöly- ja vedenpitävä |
| Ravitsemus | 100-240 V AC, 50/60 Hz tai 12-24 V DC. |
| Materiaali nestemäinen tyyny | Santopreeni- tai SEBS-putket, PVDF- tai PP-liittimet. |
| Paino (ajo) | 4,1 kg |
| Paino (pumpun pää) | 0,95 kg |
| Mitat (WxHxD) | 234 x 214 x 233 mm |
| Melutaso | < 70 dB(A) 1 metrin etäisyydellä |
| ReNu-pumppupäätyypit | Santoprene (7 bar), SEBS (4 bar) |
| Sertifiointi | CE, NSF 61 (paitsi PU), cETLus, RoHS, FDA (SEBS) |
| Artikkelin numero | Tuote | Hinta |
|---|---|---|
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € |