Disponibil solicitați o ofertă imediat.
Qdos 30 este o pompă dozatoare compactă și puternică, concepută pentru a distribui lichide cu o precizie ridicată și un efort minim. Datorită designului său inteligent, pompa este ușor de instalat și de utilizat, fără a fi nevoie de supape sau calibrări complicate. Capul de pompă inovator ReNu face ca întreținerea să fie surprinzător de ușoară: cu o înlocuire rapidă, pompa este imediat din nou gata de utilizare, fără unelte sau perioade lungi de oprire.
Această pompă peristaltică de dozare este proiectată pentru performanțe fiabile într-o varietate de aplicații, de la tratarea apei și dozarea substanțelor chimice la procese industriale. Qdos 30 este cunoscută pentru dozarea sa constantă și stabilă, chiar și în condiții de presiune variabilă. Cu o carcasă robustă și o rezistență chimică excelentă, este o soluție ideală pentru profesioniștii care caută precizie și ușurință în utilizare la un loc.
| Presiune (bar) | Debit maxim (ml/min) |
| 0 | 500 ml/min |
| 1 | ±485 ml/min |
| 2 | ±470 ml/min |
| 3 | ±440 ml/min |
| 4 | ±400 ml/min |
| 5 | ±350 ml/min |
| 6 | ±280 ml/min |
| 7 | ±230 ml/min |
| Model | Qdos 30 |
| Debit (tipic) | 0,1 - 500 ml/min (0,001 - 7,93 USGPH) |
| Presiunea maximă de lucru | 7 bar (ReNu Santoprene), 4 bar (ReNu SEBS) |
| Acuratețe | ±1% liniar, ±0,5% repetabilitate |
| Gama de viteze | 0,025-125 rpm (în funcție de model) |
| Raportul de control | 5000:1 (1900:1 manual) |
| Interval de temperatură (ambientală) | 5 °C - 45 °C (Santoprene), 5 °C - 40 °C (SEBS) |
| Locuințe | IP66, rezistent la praf și apă |
| Nutriție | 100-240 V AC, 50/60 Hz sau 12-24 V DC |
| Material tampon lichid | Tuburi Santoprene sau SEBS, conectori PVDF sau PP |
| Greutate (unitate) | 4,1 kg |
| Greutate (capul pompei) | 0,95 kg |
| Dimensiuni (WxHxD) | 234 x 214 x 233 mm |
| Nivelul de zgomot | < 70 dB(A) la 1 metru |
| Tipuri de capete de pompă ReNu | Santoprene (7 bar), SEBS (4 bar) |
| Certificare | CE, NSF 61 (cu excepția PU), cETLus, RoHS, FDA (SEBS) |
| Numărul articolului | Produs | Preț |
|---|---|---|
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € |