Disponibil solicitați o ofertă imediat.
Qdos 30 Manual cu cap de pompă SEBS și versiune pentru mâna dreaptă este o pompă de dozare precisă și cu întreținere redusă pentru aplicații manuale. Această versiune este ideală pentru situațiile în care este necesară o dozare constantă fără control extern. Datorită construcției robuste și rezistenței chimice a capului de pompare SEBS, această pompă este larg aplicabilă în tratarea apei, laboratoare și procese industriale, printre altele.
Pompa dispune de sistemul inovator ReNu, care permite înlocuirea rapidă și fără unelte a întregului cap al pompei. Acest lucru previne opririle prelungite și garantează funcționarea fiabilă chiar și în cazul lichidelor agresive sau abrazive. Cu Qdos 30 Manual, alegeți o soluție ușor de utilizat, cu precizie maximă și costuri minime de întreținere.
| Presiune (bar) | Debit maxim (ml/min) |
| 0 | 500 ml/min |
| 1 | ±485 ml/min |
| 2 | ±470 ml/min |
| 3 | ±440 ml/min |
| 4 | ±400 ml/min |
| 5 | ±350 ml/min |
| 6 | ±280 ml/min |
| 7 | ±230 ml/min |
| Model | Qdos 30 Manual - SEBS - Dreapta |
| Poziția capului pompei | Corect |
| Material cap pompă | SEBS |
| Nutriție | 100-240 V AC |
| Comunicații | Nu se aplică (funcționare manuală) |
| Funcționare | Manual prin intermediul panoului de control |
| Debit maxim | 30 l/h |
| Presiunea maximă | 7 bar |
| Acuratețe | ±1% liniar, ±0,5% repetabilitate |
| Clasa de protecție | IP66 / NEMA 4X |
| Dimensiuni | 185 x 221 x 160 mm |
| Greutate | 5,7 kg |
| Aplicație | Dozarea simplă, manuală a lichidelor chimice |
| Numărul articolului | Produs | Preț |
|---|---|---|
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € | ||
| € |